1

Téma: Diamond Catalog (US, NNA Tapes) 27. 5. 2012 v Praze

V Praze vystoupí DIAMOND CATALOG, jedno z klíčových jmen současné americké mikroscény, která vyšla z diy noisové a dronové tradice, ale dostala se až do oblasti experimetnální taneční hudby nebo, jak sami řikájí, “distant rave music” mimo zavedené housové nebo techno komunity. 27. května zahrajív klubu K4 v rámci série kulturního čtrnáctideníku A2 společně s projekty Pak (US), City Hands (NL) a Cotopaxi (NL).

Zvuk portlandského dua, které tvoří Pat Maherr a Lala Conchita, skutečně spíše než do uzavřeného prostoru plného analogové historie situuje posluchače na střechu klubu z něhož vzdáleně zaznívají útržky psychedelické rave party a mísí se s hlukem města. Skvělá debutová LP deska Magnified Palette vyšla loni na respektovaném labelu NNA tapes, který také v zápětí přinesl i kazetu remixů mj.od Fecalove, Liz Harris (Grouper) nebo Future Blondes.
http://unbornfaceswithering.blogspot.com

PAK (US, Breaking World Records)
Sólový projekt výtvarnice a hudebnice Lauren Pakradooni z Rhode Island je plně zasvěcený manipulaci se čtyřstopými magentofony a dalšími přístroji ozvučenými kontaktními mikrofony, výsledkem je delikátní, oduševnělá hudba smyček a také celá série originálních kazetových artefaktů.
http://laurenpakradooni.wordpress.com/tapes

COTOPAXI (NL)
K ambientní taneční hudbě tíhne také tvorba amsterdamského dua, v němž figurují Johann (aka Fyoelk, jinak také člen techno dua Laser Poodle) a Hannah (aka Moemlien). Záznam jejich lednového vystoupení na rádiu Red Light (mj. společně s Modern Witch), v němž využívají hlavně syntézatory, bicí automaty, kazetové smyčky a manipulované vokály, je volně k poslechu a ke stažení.
http://soundcloud.com/redlightradio/das … dern-witch

CITY HANDS (NL, Silver Ghosts)
Zakladatel haagského kazetového labelu Silver Ghosts, hudebník odkojený punkem a ovlivněný psychedelií i dubem Manuel Padding působí od roku 2010 pod jménem City Hands. Do svých setů zapojuje i akustické nástroje a inspiraci skrytými vrstavmi hudební exotiky.
http://soundcloud.com/silver-ghosts